Reglowe Sekrety – Leśna Przygoda z Jaśkiem Sabałą
Zapraszamy na wycieczkę przyrodniczą „Reglowe Sekrety – Leśna Przygoda z Jaśkiem Sabałą”, prowadzoną przez znanego tatrologa i przewodnika tatrzańskiego, Jaśka Krzeptowskiego Sabałę.
To propozycja skierowana do osób początkujących i średniozaawansowanych, które chcą lepiej poznać przyrodę reglowych lasów i tatrzańskie ciekawostki w przystępnej, opowieściowej formie.
Szczególnie serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi – trasa i tempo będą dostosowane tak, by nawet najmłodsi mogli czerpać radość z górskiej przygody. Czeka Was pełna uroku wędrówka, podczas której dowiecie się więcej o naturze, historii i kulturze regionu – oczami prawdziwego górala i pasjonata Tatr.

Jasiek Krzeptowski Sabała to przewodnik tatrzański i edukator specjalizujący się w turystyce przyrodniczej, z wykształcenia leśnik, wiele lat związany z Tatrzańskim Parkiem Narodowym, autor przewodników po Tatrach i Podtatrzu. Popularyzuje wiedzę o Tatrach w mediach społecznościowych prowadząc profil Tatrologia. Nagrodzony w 2014 roku statuetką Marka Tatrzańska.
Ważne informacje
✅ Prowadzenie: Jasiek Krzeptowski Sabała
✅ Start: Siwa Polana | 28.06.2025 | godz. 10:00
✅ Trasa: Siwa Polana - Kiry - Stare Kościeliska - Ścieżka nad Reglami - Niżnia Kominiarska Polana - Dolina Lejowa - Polana Biały Potok - Siwa Polana
✅ Czas przejścia: ok. 4 godziny (tempo spokojne, z przerwami na ciekawostki) | Dystans: 11 km
✅ Poziom trudności: początkujący / średniozaawansowany
✅ Trasa: reglowe ścieżki z widokami, przyrodniczymi ciekawostkami i opowieściami o dawnych Tatrach
✅ Przewyższenie: niewielkie – dostosowane również dla rodzin z dziećmi***
✅ Zapisy obowiązkowe: komunikacja@gminakoscielisko.pl
Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń!
***dla dzieci od lat 7