Podsumowanie Podhalańskiej LGD z realizacji LSR na lata 2014-2020

Zapraszamy do zapoznania się z informacją Podhalańskiej Lokalnej Grupy Działania o działaniach zrealizowanych w latach 2014-2020.

• Realizację LSR na lata 2014-2020 Podhalańskiej LGD, uznajemy za zakończoną!

W czerwcu 2024 r. zostały złożone ostatnie wnioski o rozliczenie projektów zrealizowanych w ramach działania PROW 2014-2020 "Wsparcie na wdrażanie strategii rozwoju lokalnego".

Zatem realizację LSR na lata 2014-2020 możemy uznać za zakończoną!

Strategia Podhalańskiej LGD na lata 2014-2020  realizowana była na obszarze, który obejmował 5 gmin: Biały Dunajec, Czarny Dunajec, Kościelisko, Poronin, Szaflary.

W związku ze zmianami obszarowymi, nowa strategia rozwoju lokalnego będzie realizowana przez Podhalańską LGD na zmienionym obszarze, tj. na terenie gmin: Biały Dunajec, Bukowina Tatrzańska, Poronin, Kościelisko, Szaflary, Nowy Targ, Łapsze Niżne. Mieszkańcy Gminy i Miasta Czarny Dunajec będą mogli korzystać ze środków za pośrednictwem LGD Przyjazna Dolina Raby i Czarnej Orawy.

• Zrealizowane projekty w liczbach

W ciągu ostatnich 7 lat w ramach Wdrażania LSR na lata 2014-2020, Podhalańska LGD ogłaszała nabory wniosków i wybierała do dofinansowania te najbardziej zgodne ze strategią. W ramach ogłaszanych naborów udało nam się ocenić aż 283 projekty. Z tego 113 otrzymało i rozliczyło przyznane dofinansowanie na łączną kwotę 10 261 438,00 złotych! Ponad połowa środków wsparła rozwój przedsiębiorczości na obszarze.

• Obrazowe podsumowanie wdrażania LSR

Z okazji zakończenia wdrażania LSR na lata 2014-2020 stworzyliśmy humorystyczny teledysk z udziałem Góralskiego kabaretu Truteń.

Chcieliśmy w przystępny sposób pokazać w wielkim skrócie ideę wdrażania oddolnych na obszarach wiejskich, a równocześnie zobrazować jak dzięki unijnym środkom zmienił się obszar Gmin: Poronin, Biały Dunajec, Kościelisko, Szaflary, Czarny Dunajec.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego Kanału na YouTube oraz naszej strony www, gdzie zamieściliśmy ten i inne filmy promocyjne oraz informacyjne opracowane dzięki środkom EFRROW.

• Biuletyn informacyjny podsumowujący realizację LSR 2014-2020

Ponadto, opracowany został BIULETYN INFORMACYJNY z wykazem wszystkich zrealizowanych projektów. BIULETYN może być wspaniałą inspiracją jak i hołdem dla lokalnych organizacji pozarządowych pozyskujących dofinansowania na rzecz różnorodnych lokalnych inicjatyw i inwestycji. Zachęcamy do jego lektury!