29.04.2024 r. - Finał akcji DBAMY - SPRZĄTAMY!

Porządkowanie posesji, dróg, chodników i terenów zielonych dobiega końca. Mimo że pogoda wciąż sprawia nam psikusy – wokół nas jest coraz czyściej i piękniej. Dziękujemy Wszystkim Mieszkańcom za to, że kolejny raz przyjęliście nasze zaproszenie i zaangażowaliście się w dbanie o porządek w najbliższym otoczeniu.

Wszystkich Państwa zapraszamy na długo wyczekiwany FINAŁ akcji! Zarezerwujcie sobie czas i bądźcie z nami:
w poniedziałek, 29 kwietnia br. na placu przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kościelisku, przy ul. Rysulówka 2. Zaczynamy o godz. 9:00.

Dla osób, które w dniach poprzedzających akcję sprzątały naszą gminę lub w dniu finału przyniosą zużyte baterie, żarówki i drobne elektrośmieci – przygotowaliśmy atrakcyjne upominki – gadżety, sadzonki drzewek, cebulki roślin i kwiaty. Zapraszamy po odbiór upominku na Gminne stoisko ekologiczne.

Przypominamy, że akcja trwa do konca kwietnia i przygotowane pryzmy żwiru i piasku będą zbierane w dniu finału, 29 kwietnia, a w razie potrzeby również we wtorek, 30 kwietnia.

Zapraszamy do udziału w quizach i konkursach oraz do przećwiczenia zasad udzielania pierwszej pomocy pod okiem ratowników medycznych z jednostek OSP w Kościelisku.

Będą z nami:
Strażacy z gminnych jednostek OSP w Dzianiszu, Kościelisku i Witowie,
Edutatry.pl,
Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Nowy Targ,
Wody Polskie,
Tatrzański Park Narodowy,
Wspólnota 8 Uprawnionych Wsi w Witowie,
Gminna Rada Seniorów w Kościelisku,
Koło Gospodyń Wiejskich Kościelisko,
Ryś Ogrody,
Fabryka Talentów,
Gminna Biblioteka Publiczna w Kościelisku,
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kościelisku,
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dzianiszu,
Szkoła Podstawowa w Witowie oraz
Gminny Ekodoradca.

Będą z nami również przedstawiciele firmy Kołton i Operator Programu „Czyste Powietrze” dla powiatu tatrzańskiego – Fundacja Pozytywni CO2, u których można będzie uzyskać informacje na temat:

  • ekologicznych źródeł ogrzewania oraz
  • możliwości dofinansowania wymiany źródeł grzewczych z programu „Czyste Powietrze” oraz
  • dofinansowań dla Przedsiębiorców.

Czas uświetnią występy uczniów szkół podstawowych z Dzianisza, Kościeliska i Witowa.

Zanim o godz. 11:00 wyruszymy na wspólne sprzątanie terenów zielonych i lasów, zaprosimy wszystkich na smaczny bigos z karczmy „Gazdówka Pod Lasem”, pieczenie kiełbasek i pyszne ciasto, przygotowane przez członków Gminnej Rady Seniorów oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Kościelisku. Zapewniamy naczynia wielokrotnego użytku, bo bliska nam jest idea Less Waste.

Do zobaczenia w Kościelisku na Rysulówce!