Od 16.08.2023 r. - wystawa fotografii Krzysztofa Strzody

Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko zaprasza na wystawę pt. „Tomik poezji mały”.

Autorem czarno-białych fotografii krajobrazu górskiego jest Krzysztof Strzoda. Prace powstały w Tatrach Polskich w latach 2015-2017. Nawiązują one do symbolicznych znaczeń związanych z wodą i drogą oraz do emocji, które towarzyszyły zarówno ich powstawaniu, jak i tym pojawiającym się u wrażliwych odbiorców zdjęć.

Kuratorem wystawy jest Łukasz Cyrus.

Wernisaż wystawy i spotkanie z autorem odbędą się w czwartek, 24 sierpnia 2023 r., o godz. 18:00 w sali wystawowej GOKR Kościelisko przy ul. Nędzy-Kubińca 136.

Wystawę można oglądać od 16.08.2023 r. do 28.09.2023 r., od poniedziałku do piątku, w godz. 9:00 - 16:00.

Wstęp wolny! Zapraszamy!

Krzysztof Strzoda - artysta fotograf, twórca audiowizualny, członek Związku Polskich Artystów Fotografików i „Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej”, Stypendysta Marszałka Województwa Ślaskiego w dziedzinie kultury, beneficjent programu „Lokata w Kulturę” (Katowice Miasto Ogrodów), stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzie sztuk wizualnych.

Łukasz Cyrus - członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski. Nauczyciel języka angielskiego w chorzowskim Liceum Ogólnokształcącym, wspinacz, miłośnik muzyki, fotografii i filozofii. Twórca autorskich koncepcji „Fotografii odklejonej" oraz „NADFOTOGRAFII".


Wystawa została objęta patronatem Związku Polskich Artystów i Fotografików Okręg Krakowski i Okręg Śląski.