Złote Gody w Gminie Kościelisko

50. rocznica zawarcia związku małżeńskiego, czyli Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. Jest to wyjątkowa okazja do spojrzenia na minione lata oraz dokonania podsumowań i refleksji nad zmieniającym się na przestrzeni lat uczuciem dwojga ludzi.

To właśnie ta piękna okazja była powodem spotkania, które odbyło się w poniedziałek, 25 września 2023 roku, w AMW Rewita w Kościelisku.

Uroczystość poprowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – p. Joanna Łapka. Natomiast Wójt Gminy Kościelisko – p. Roman Krupa wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Kościelisko – p. Arturem Bukowskim wręczyli pamiątkowe medale, gratulacje i upominki Parom, które świętują swoje Złote Gody. O oprawę artystyczną uroczystości zadbał Zespół Góralski „Polaniorze”.

Medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, nadawanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, uhonorowano niżej wymienionych Małżonków:

• Bronisławę i Zenona Cesarzów
  • Helenę i Ryszarda Fornalików
  • Czesławę i Andrzeja Karpielów
  • Janinę i Józefa Krupów
  • Annę i Józefa Krzeptowskich-Jasinków
  • Marię i Edwarda Kwaków
  • Barbarę Papież-Scognamiglio i Antoniego Scognamiglio
  • Marię i Stanisława Siutych
  • Wiesławę i Jana Staszelów
  • Annę i Franciszka Stoselów
  • Annę i Jana Szwajnosów
  • Henrykę i Mieczysława Wysockich

Szanownym Jubilatom serdecznie gratulujemy pięknej rocznicy i życzymy wielu kolejnych lat przeżytych razem w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku, w otoczeniu rodziny i przyjaciół.