30.03.2024 r. - Konkurs na tradycyjny koszyczek wielkanocny

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z terenu GMINY Kościelisko do udziału w Konkursie na Tradycyjny Koszyczek Wielkanocny.

W tym roku Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko zaprasza do Kościoła pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Witowie, gdzie w Wielką Sobotę, 30 marca br., po święceniu pokarmów o godz. 12:00 odbędzie się wspomniany konkurs.

Regulamin konkursu:

Celem konkursu jest pielęgnowanie tradycji święcenia pokarmów połączone z tradycjami podhalańskiej wsi.

Adresaci konkursu:
Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży z Gminy Kościelisko do lat 16.

Wytyczne dotyczące oceny koszyczków:
Koszyczki oceniane będą w kategoriach:
🐥zawartość koszyczka:
co najmniej 7 rodzajów pokarmów: chleb, sól, jajko, wędlina, ser, chrzan i ciasto (baba wielkanocna), masło
🐥dekoracja koszyczka:
koszyk powinien być z wikliny/słomy, wyścielony serwetą lub chustą lnianą, ozdobiony zielenią bukszpanu, mirtu lub gałązek borówki
🐥za ubranie góralskie uczestnik otrzyma dodatkowo 1 punkt

Jury przyzna nagrody za I, II i III miejsce oraz wyróżnienia w zależności od ilości i poziomu artystycznego koszyczków.

Rozstrzygnięcie Konkursu odbędzie się w Wielką Sobotę tj. 30 marca 2024 r. po święceniu pokarmów o godzinie 12.00 w Kościele Parafialnym w Witowie.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 660 554 107