24.10.2024 r. - 8. Sesja Rady Gminy Kościelisko

Ósma Sesja Rady Gminy Kościelisko odbędzie się w dniu 24 października 2024 r. (czwartek) o godz. 9:00 w Urzędzie Gminy Kościelisko ul. Nędzy-Kubińca 101 (sala obrad).

Porządek obrad do pobrania - TUTAJ

Transmisja obrad - TUTAJ

Proponowany porządek obrad:

1. Otwarcie Sesji, powitanie gości, stwierdzenie quorum, przyjęcie porządku obrad.
  2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze sołtysa.
  3. Przyjęcie protokołu VII Sesji Rady Gminy Kościelisko.
  4. Sprawozdanie Wójta z działalności międzysesyjnej.
  5. Interpelacje i zapytania radnych.
  6. Podjęcie uchwały w sprawie w sprawie: wyrażenia zgody na zawarcie umowy najmu nieruchomości gminnych na czas określony 15 lat.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie wystąpienia z wnioskiem o zniesienie urzędowych nazw miejscowości Kukulaki (część wsi Dzianisz), Roje (część wsi Dzianisz), Staszele (część wsi Dzianisz).
  8. Podjęcie uchwały w sprawie komunalizacji mienia Skarbu Państwa.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy najmu nieruchomości gminnej w trybie bezprzetargowym.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie Rocznego Programu Współpracy Samorządu Gminy Kościelisko z Organizacjami Pozarządowymi i Podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie - Na Rok 2025.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XXXI/273/14 z dnia 27 maja 2014 roku, dotyczącej określenia rodzaju dodatkowych usług świadczonych przez Gminę Kościelisko w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów oraz wysokości cen za te usługi.
  12. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, ustalenia wysokości tej opłaty i ustalenia stawki opłaty za pojemnik lub worek oraz ustalenia sposobu obliczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie nieruchomości, na których w części zamieszkują mieszkańcy, a w części nie zamieszkują mieszkańcy.
  13. Podjęcie uchwały w prawie zmiany uchwały dotyczącej poboru podatków w drodze inkasa oraz określenia inkasentów i zasad wynagradzania za inkaso.
  14. Podjęcie uchwały w sprawie przyznania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków oraz gminnej ewidencji zabytków znajdujących się na terenie Gminy Kościelisko.
  15. Podjęcie uchwały w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego.
  16. Podjęcie uchwały w sprawie wysokości stawek podatku od nieruchomości.
  17. Podjęcie uchwały w sprawie wysokości stawek podatku od środków transportowych.
  18. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały dotyczącej opłaty miejscowej.
  19. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Kościelisko na rok 2024.
  20. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy.
  21. Sprawy bieżące.
  22. Wolne wnioski.