Gmina Kościelisko - strefa mieszkańca

Jesteś tutaj:

Dzień Otwarty w nowej remizie OSP Dzianisz Dolny

Po uroczystych obchodach 99-lecia jednostki oraz oficjalnym otwarciu i poświęceniu nowej remizy, druhowie z OSP Dzianisz Dolny zapraszają mieszkańców i gości na Dzień Otwarty, który odbędzie się 17 maja 2026 r., w godzinach od 9:00 do 18:00.

To okazja, by zobaczyć nową remizę od środka, poznać wyposażenie jednostki, sprzęt ratowniczy oraz codzienną działalność strażaków ochotników.

Nowa remiza została wybudowana dzięki dofinansowaniu pozyskanemu przez Gminę Kościelisko z Rządowego Funduszu Polski Ład. Wartość inwestycji wyniosła ponad 5,5 mln zł.

Podczas jubileuszowych uroczystości przypomniano również historię jednostki, działającej nieprzerwanie od 1927 roku, oraz oddano hołd jej współzałożycielowi Andrzejowi Klejce — działaczowi Konfederacji Tatrzańskiej, zamordowanemu w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz.

Serdecznie zapraszamy!