29.10.2024 r. - Widowisko muzyczne „Dziady"

Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko na przyjemność zaprosić na wyjątkowe widowisko muzyczne, które przeniesie Widzów w magiczny świat „Dziadów" Adama Mickiewicza, w zupełnie nowej odsłonie!

„Dziady" to muzyczny monodram, będący opracowaniem II części Dziadów Adama Mickiewicza, łączący w sobie spektakl z koncertem. Każdemu z pojawiających się duchów poświęcony jest osobny utwór muzyczny.

Spektakl miał swoją premierę w 2021 roku w Teatrze Witkacego w Zakopanem, wystawiany był również w Teatrze Śląskim w Katowicach oraz wielu innych instytucjach kultury.

Instrumenty biorące udział w spektaklu to trąbka, lira korbowa oraz bębny ramowe. W roli głównej Przemek Sokół. Głosów pojawiających się z off'u użyczyli aktorzy Teatru Witkacego w Zakopanem.

Zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie:

• 29 października 2024 (wtorek), godz. 19:00
  • Sala widowiskowa budynku Wielofunkcyjnego w Dzianiszu (Dzianisz 173)
  • Czas trwania: 60 min

Bilety w cenie 30 zł (ulgowe 20 zł*) do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej w Kościelisku ul. Nędzy-Kubińca 136
* bilety ulgowe dla seniorów oraz młodzieży do 15 lat
Informacje pod numerem telefonu 660 554 107