9.09.2023 r. - Tatra Road Race

W najbliższą sobotę, 9 września 2023 r. startuje IX edycja Tatra Road Race - najtrudniejszego, a zarazem najbardziej kultowego wyścig szosowego dla amatorów w Polsce i nie tylko.  Na trasie przejazdu wyścigu będą występowały utrudnienia w ruchu w godz. 10:30-16:30.

Szczegółowe informacje na stronie organizatora:
https://tatracyclingevents.com/informacje-o-utrudnieniach-w-ruchu-na-trasie-wyscigu-tatra-road-race-w-dniu-9-wrzesnia-2023

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o ostrożną jazdę.

Poniżej informacje od organizatora.

Tatra Road Race to dla wielu kolarzy kulminacyjny punkt w kalendarzu, na którzy czekają, aby zmierzyć się z piekielną trasą jaką dla nich wytyczyliśmy po malowniczych trasach Podhala z pięknymi widokami na Tatry. Zabierzemy Was na wymagające trasy naszych Partnerów Gminy Kościelisko, Szaflary, gdzie znajdują się idealne trasy do treningu jazdy w górach.

Lokalizacja startu i mety w Kościelisku przy zabytkowym obiekcie AMW Rewita Kościelisko zapewni niezapomnianą oprawę i wspaniałą atmosferę miasteczka wyścigowego, które jest idealnym miejscem do nawiązania nowych znajomości i spotkania starych przyjaciół.

W sezonie 2023 będziecie mogli wybrać jeden z trzech dystansów:
- ciężki HARD to 59,5km i ponad 1730m przewyższenia,
- bardzo ciężki AS (coś pomiędzy Hard a Hell) to 95,4km z przewyższeniem ponad 2670m
- piekielny Hell Elite to 131km i ponad 3620 przewyższenia!!!

Na trasie będziecie walczyć o miano najlepszego w Małopolskiej Klasyfikacji Górskiej, której Partnerem jest Województwo Małopolskie. Dla najliczniejszych drużyn, których zawodnicy przejadą największą liczbę kilometrów w limicie czasu będzie prowadzona Drużynowa Klasyfikacja, której Partnerem jest Terma Bania. Każdy znajdzie coś dla siebie i każdy będzie zmęczony na MECIE!

Wiemy, że jest ciężko, dlatego jak zwykle możecie liczyć na najlepszy bufet na Bachledówce, na którym będziecie otrzymywać bidony z wodą lub iso od naszego Partnera Energetycznego 226ERS, a także shoty, aby dodać Wam Skrzydeł od Red Bull. Na trasie możecie liczyć na pomoc techniczną z kołami DT Swiss oraz profesjonalne zabezpieczenie techniczne i medyczne podczas rywalizacji, a na mecie gorące przyjęcie i atrakcyjne nagrody.

Oczywiście Wasz przejazd uwiecznią nasi wspaniali fotografowie, a zdjęcia będziecie mogli bezpłatnie pobierać z naszej strony.
Nie tylko zwycięzcy będą nagradzani, po dekoracji odbędzie się konkurs dla wszystkich uczestników z cennymi nagrodami dla wszystkich uczestników i watra na zakończenie wyścigu.
Podczas Tatra Road Race odbędzie się też zakończenie cyklu imprez szosowych Activejet Classic Race 2023.

Po pokonaniu trasy będziecie mogli przekonać się dlaczego naszym hasłem przewodnim jest HARDasHELL!

Dla każdego Finiszera piękny pamiątkowy medal!

Do zobaczenia pod Tatrami.

Cezary Czafraniec Tatra Cycling Events

W związku z przejazdem wyścigu Tatra Road Race szosami Podhala w dniu 9 września 2023 na trasie przejazdu zawodników będą występowały czasowe utrudnienia w związku z pierwszeństwem przejazdu kolarzy, a niektóre odcinki zjazdowe i wąskie drogi będą na ten czas wyłączone z ruch. Utrudnienia te będą występowały w godz. 10:20-16:30 w zależności od lokalizacji i prędkości przejazdu zawodników.

Start i Meta wyścigu znajduje się w Kościelisku przy Hotelu AMW Rewita, zawodnicy po starcie i wracając na metę pojadą w Kościelisku ul. Karpielówka, Nędzy Kubińca, Salamandra, droga przez Dzianisz do skrętu na Ostrysz i do Cichego.

Odcinek ten będzie wyłączony z ruchu na czas startu w godz. 10:20-11:20, za ostatnia grupą startową będzie można przejechać w kierunku Dzianisza do ok. godz. 12:45. Później dojazd będzie możliwy tylko z Dzianisza w kierunku drogi na Gubałówkę, nie będzie można zjechać ul. Salamandra w dół do ok. 16:00 w związku ze zjazdem zawodników na szybkim zjeździe.

Dodatkowo będzie wyłączony łącznik między Dzianiszem i Cichym przez Ostrysz, Michniówkę i droga rowerowa przez Dutkówkę w godz. 10:30-16:00 oraz nie będzie przejazdu z Cichego do Ratułowa przez Zoki w godz. 10:30-16:00.

W związku z przejazdem przez Bachledówkę będą ograniczenia na drogach dojazdowych do Sanktuarium, podjazd będzie możliwy wąską droga, a zjazd szeroką drogą w kierunku drogi powiatowej w godz. 11:30-15:30.

W godz. 11:45-14:15 będzie zamknięty odcinek drogi przez Skrzypne prowadzący między drogami powiatowymi oraz droga przez Pitoniówkę, natomiast na ul. Kantorówka w Bańskiej Niżnej i ul. Gancarze, ul. Pod Góra, ul. Osiedle Bukowe w Maruszynie ruch będzie możliwy zgodnie z kierunkiem jazdy zawodników.

Kierowców jadących od Nowego Bystrego w kierunku Zakopanego prosimy o niejechanie przez Słodyczki i zalecamy objazd przez Poronin lub Chochołów, pozwoli to na uniknięcie korków.

Prosimy o zapoznanie się z godzinami orientacyjnego przejazdu i mapką trasy wyścigu.

Mieszkańców prosimy o zamknięcie zwierząt domowych i gorący doping na trasie.

Serdecznie przepraszamy za utrudnienia i prosimy o bezpieczną jazdę po trasie wyścigu.