20.05.2024 r. - „Czas dla seniora" , czyli „Bule, kije i inne aktywności"

Tym razem, w cyklu „Czas dla seniora", zapraszamy naszych Seniorów do aktywnego spędzenia czasu w plenerze. 

Już 20 maja br., w poniedziałek, spotkamy się przy karczmie „Gazdówka Pod Lasem", gdzie w miłym towarzystwie będzie można spróbować swych sił grając w bule pod doświadczonym okiem pani Urszuli Brzewskiej-Koniuszy.

Zasady gry w bule - rozgrywki odbywają się na pozbawionym trawy placu np. na utwardzonym żwirze. Gra polega na rzucaniu z wytyczonego okręgu metalowymi kulami (bulami) o średnicy od 70,5-80 mm (ciężar od 650 do 800 g) w kierunku małej drewnianej lub plastikowej kulki o średnicy 30 mm nazywanej po francusku cochonnet, co znaczy prosiaczek (w Polsce częściej używa się nazwy świnka).

Dla chętnych - również rozgrzewka i spacer z kijami do nordic walking w towarzystwie aktywnych seniorów, którzy podzielą się swoim doświadczeniem na temat uprawiania nordic walking.

Nordic walking - to aktywność polegająca na marszu z kijkami. Nie wymaga specjalistycznego sprzętu w wygórowanej cenie, odpowiednio przystosowanego terenu, czy innych czynników. Uprawiać go może prawie każdy. Niezbędna jest natomiast odpowiednia technika, która stanowi podstawę, by z bezpieczny sposób cieszyć się licznymi zaletami Nordic Walking.

Całość zakończy odpoczynek przy ognisku.

Do zobaczenia przy „Gazdówka Pod Lasem" w Kościelisku przy ul. Strzelców Podhalańskich 56, początek o godz. 14:00.

Obowiązują zapisy - można również zgłosić swoje zapotrzebowanie na bezpłatny transport na spotkanie. Więcej informacji - Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościelisku, tel. +48 18 20 23 400 wew. 120, 119, 118 i 117.