Młodzieżowy Festiwal Form Twórczych WŁĄCZ

Trwa nabór zgłoszeń na 1. Młodzieżowy Festiwal Form Twórczych WŁĄCZ

Udział różnorodnych grup w życiu społeczności lokalnej buduje jej siłę, ale też stwarza różnego rodzaju wyzwania. Z tym tematem zmierzą się uczennice i uczniowie szkół średnich - uczestnicy pierwszego Młodzieżowego Festiwalu Form Twórczych WŁĄCZ, który organizują Fundacja Wspomagania Wsi i Ambasada USA w Warszawie.

Nabór zgłoszeń trwa do 31 października 2022 r.

WŁĄCZ to festiwal form artystycznych i edukacyjnych oraz warsztaty skierowane do młodzieży (15 – 19 lat) i dorosłych współpracujących z młodymi osobami.
Szczegółowe informacje i link do rejestracji można znaleźć na stronie festiwalu: https://fundacjawspomaganiawsi.pl/wlaczfestiwal/ 

- Naszym zdaniem siłą każdej społeczności jest jej różnorodność. Jest to też temat pierwszej edycji festiwalu. Zapraszamy osoby w wieku 15 - 19 lat do opowiedzenia historii ludzi, miejsc czy wydarzeń. Zależy nam, aby uczestnicy i uczestniczki festiwalu pokazali, jak udział różnorodnych grup w życiu ich społeczności lokalnej buduje jej siłę, ale też stwarza różnego rodzaju wyzwania - mówi Justyna Duriasz-Bułhak z Fundacji Wspomagania Wsi.

Środkiem do opowiadania tych historii jest jedna z trzech form wyrazu: film, gra, sztuki performatywne.
Na stworzenie i wysłanie prac organizatorzy przewidzieli czas od grudnia 2022 do maja 2023 r.
W tym czasie odbędą się warsztaty przygotowujące do pracy z każdą z wybranych form oraz spotkania online, na których osoby uczestniczące otrzymają wsparcie ekspertek i ekspertów ze świata filmu, sztuk performatywnych i gier.
Spotkania stacjonarne zaplanowane są w Białystoku (7-9 listopada 2022 r.), Katowicach (14-16 listopada 2022 r.) i Toruniu (21-23 listopada 2022 r.)

Stworzone przez uczestniczki i uczestników prace zostaną pokazane publiczności na dwudniowym wydarzeniu festiwalowym w Łodzi w czerwcu 2023 r. W trakcie spotkania będzie także możliwość poznania się i porozmawiania z przedstawicielami Ambasady USA w Warszawie oraz gośćmi ze świata filmu, teatru i gier.

Udział w festiwalu jest bezpłatny. Organizatorzy pokrywają też koszty zakwaterowania, wyżywienia w trakcie wszystkich spotkań stacjonarnych oraz podróży do Łodzi.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Wspomagania Wsi. Projekt realizowany jest przy wsparciu Ambasady U.S.A. w Polsce.