Złote Gody w Gminie Kościelisko

50. rocznica zawarcia związku małżeńskiego, czyli Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. Jest to wyjątkowa okazja do spojrzenia na minione lata oraz dokonania podsumowań i refleksji nad zmieniającym się na przestrzeni lat uczuciem dwojga ludzi.

To właśnie ta piękna okazja była powodem spotkania, które odbyło się we wtorek, 26 marca 2024 roku, w AMW Rewita w Kościelisku.

Uroczystość poprowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – p. Joanna Łapka. Natomiast Wójt Gminy Kościelisko – p. Roman Krupa wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Kościelisko – p. Arturem Bukowskim wręczyli pamiątkowe medale, gratulacje i upominki Parom, które wstąpiły w związek małżeński w 1973 roku. O oprawę artystyczną uroczystości zadbał Szkolny Zespół Pieśni i Tańca im. Stanisława Nędzy-Kubińca „Polany”, który przedstawił inscenizację Czerwonego Kapturka po góralsku.

Medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, nadawanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, uhonorowano niżej wymienionych Małżonków:

Zofię i Tadeusza Barnowskich
Bronisławę i Jana Burszków
Władysławę i Andrzeja Gąsieniców-Makowskich
Marię i Józefa Gruszków
Zdzisławę i Mariana Herbowskich
Janinę i Adama Karpielów
Władysławę i Jana Kminów
Weronikę i Mariana Kucharskich
Julię i Zbigniewa Majków
Annę i Józefa Matyjów
Marię i Bolesława Niżników
Annę i Wojciecha Ogórków
Rozalię i Stanisława Styrczulów
Zofię i Tadeusza Urbasiów
Marię i Ireneusza Wasików

Szanownym Jubilatom serdecznie gratulujemy pięknej rocznicy i życzymy wielu kolejnych lat przeżytych razem w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku, w otoczeniu rodziny i przyjaciół.