18.01.2024 r. - Spotkanie z Janem Krzeptowskim Sabałą

Zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej Kościelisko na spotkanie z Janem Krzeptowskim Sabałą pn. TATROLOGIA. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 18 stycznia, o godz. 18:00. Wstęp wolny.

Od kilku wieków Tatry są opisywane przez kartografów, geografów, geologów botaników i innych naukowców. Prawie każdy większy kamień w tych górach jest już nazwany, a wiedza o nich zajmuje całe księgozbiory. Są to prawdopodobnie najbardziej szczegółowo poznane góry świata w stosunku do ich niewielkiej powierzchni. Czy już wszystko o Tatrach wiemy i czy wciąż jeszcze można w nich coś odkryć? O tym opowie, we właściwy sobie, ciekawy i intrygujący sposób, przewodnik, edukator, autor i współautor książek, mieszkaniec Kościeliska - Jasiek Sabała.