19-21.05.2023 r. - Przednówek w Polanach

Serdecznie zapraszamy na XXX Jubileuszowy Przednówek w Polanach, który w tym roku został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W tym roku przeglądy regulaminowe odbywać się będą w piątek i sobotę, wtedy też nastąpi ogłoszenie wyników. Niedziela będzie dniem poświęconym wspomnieniom i koncertom.

Wręczenie Polaniarskich Zbyrcoków będzie miało miejsce w niedzielę, a po otrzymaniu nagród Laureaci dadzą wspólny koncert.

Informacja dla osób biorących udział w przeglądach:
W środę (17 maja) przekazane zostaną na adresy mailowe, podane w zgłoszeniach, szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu przesłuchań oraz informacje organizacyjne.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2023.

Organizatorami wydarzenia są:
Gmina Kościelisko, Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko, Związek Podhalan oddział Kościelisko

Partnerami wydarzenia są:
Starostwo Powiatowe w Zakopanem, OSP Kościelisko

HARMONOGRAM WYDARZENIA:

PIĄTEK I 19 maja
12:00 - Otwarcie XXX Jubileuszowego Przednówka w Polanach
- Przeglądy regulaminowe

SOBOTA I 20 maja
12:00 - Przeglądy regulaminowe
18:00 - Występ zespołu „Polaniorze”
18:30 - Koncert zespołu „Holeviaters”
- Odczytanie wyników przeglądów
21:00 - Zabawa z zespołem „Skalni”

NIEDZIELA I 21 maja
11:00 - Msza Święta w Kościele pw. Św. Kazimierza Królewicza w Kościelisku
12:30 - Otwarcie trzeciego dnia XXX Jubileuszowego Przednówka w Polanach
13:00 - Występ zespołu „Polany” z Kościeliska
13:30 - Uhonorowanie osób zasłużonych dla Przednówka w Polanach
- Wręczenie Polaniarskich Zbyrcoków i Koncert Laureatów
15:30 - Wręczenie Nagród Wójta Gminy Kościelisko za działalność w zakresie kultury oraz nagród Zasłużony dla Związku Podhalan Oddział Kościelisko
16:00 - Koncert „Ród Karpieli”

Ze wszystkich dni wydarzenia zostanie przeprowadzona transmisja na żywo, dostępna na Facebooku Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej Kościelisko oraz TV Podhale.