Preferencyjny zakup węgla – co dalej? Aktualności!!!

Szanowni Państwo, 
Gmina Kościelisko, podpisała umowę z Polską Grupą Górniczą S.A., niezbędną do rozpoczęcia dystrybucji węgla mieszkańcom, którzy złożyli wniosek o zakup preferencyjny paliwa stałego.

Cena tony węgla nieworkowanego będzie wynosiła 1900 zł brutto. Cena ta zawiera transport do mieszkańca, bezpośrednio do gospodarstwa domowego. Węgiel pochodzić będzie z kopalni KWK Wesoła i KWK Piast – Ziemowit, i dostarczany będzie przy współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami (składami).

Planując i realizując cały proces, chcieliśmy do niego podejść kompleksowo, tak aby sam zakup węgla i jego dystrybucja były rozwiązane prosto, wygodnie i szybko. Stąd też w kwocie 1900 zł brutto za tonę zawarte zostały wszystkie koszty z tym związane, łącznie z kosztami transportu do gospodarstw domowych.

Przypominamy, że limit zakupu węgla po preferencyjnej cenie dla jednego gospodarstwa wynosi 1,5 tony do końca br. i tyle samo po nowym roku.

Co teraz? / Kolejność działania:

  1. Pracownik Gminy skontaktuje się z Państwem telefonicznie celem przekazania informacji, czy złożony wniosek został rozpatrzony pozytywnie.
    Uwaga! Jeżeli ktoś na wniosku nie podał swojego numeru telefonu – prosimy o kontakt z p. Anną Hajdas pod nr tel. 18 20 23 439.
  2. Aby przyśpieszyć proces księgowania wpłat za zakup węgla, zostaną Państwo poproszeni o osobisty odbiór informacji o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku. Informacja ta będzie zwierać m.in. numer rachunku bankowego, na który należy dokonać wpłaty za węgiel oraz numer tytułu przelewu, który będzie dla mieszkańców generowany indywidualnie.
  3. Po zaksięgowaniu wpłaty, składy zajmujące się transportem węgla do mieszkańca skontaktują się z Państwem w celu ustalenia dogodnego terminu dostawy.

Jeżeli ktoś z mieszkańców jeszcze nie złożył wniosku o zakup preferencyjny paliwa stałego, a chciałby to zrobić, poniżej załączamy link do artykułu z informacjami i drukiem właściwego wniosku: https://www.gminakoscielisko.pl/aktualnosci/7335.html