Gmina Kościelisko gra razem z WOŚP

Drodzy Mieszkańcy! Podobnie jak w ubiegłych latach, gmina Kościelisko gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i zbiera pieniądze dla potrzebujących. Wielkie Granie Orkiestry, czyli 32. Finał WOŚP odbędzie się 28 stycznia 2024 r., ale my już teraz zapraszamy do wsparcia.

Mottem akcji jest „Tu wszystko gra OK!”, a celem 32. finału WOŚP jest zbiórka pieniędzy na „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.

Sztab Orkiestry w naszej gminie ma numer #6389

Skarbonka stacjonarna znajduje się m.in. w Urzędzie Gminy Kościelisko, w kasie.

Można wpłacać również pieniądze do eSkarbonki na adres: https://eskarbonka.wosp.org.pl/rikycapoza

Pod adresem https://allegro.pl/uzytkownik/Client%3A93519757 odbywają się aukcje internetowe, gdzie można wylicytować różne wspaniałości i tym samym także poprzeć akcję.

Zapraszamy do wspólnego grania!

W ramach zbierania pieniędzy przez Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - sztab Kościelisko zapraszamy do uczestnictwa w ciekawych wydarzeniach. Szczegóły poniżej:

26-27.01.2024 r. - Schronisko Górskie PTTK im. Jana Pawła II na Polanie Chochołowskiej

Schronisko Górskie PTTK im. Jana Pawła II na Polanie Chochołowskiej zaprasza na fascynującą prelekcję z udziałem Piotra Hercoga, utytułowanego biegacza górskiego i długodystansowego, zatytułowaną Hercog Mountain Challenge - górskie wyzwania w sportowym stylu". Wydarzenie odbędzie się 26 stycznia 2024 roku o godzinie 20:30.

Dodatkowo, w ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, 27 stycznia 2024 roku odbędzie się specjalny trening z udziałem Piotra Hercoga, skupiający się na biegu górskim. Osoby zainteresowane udziałem w treningu mogą zgłaszać swoją obecność w recepcji schroniska do dnia 26 stycznia 2024 roku do godziny 20:00. To wyjątkowa okazja, aby dowiedzieć się więcej o górskich wyzwaniach sportowych od doświadczonego biegacza, a jednocześnie wesprzeć szczytną inicjatywę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Ponadto w sobotę, 27 stycznia 2024 roku o godz. 17:00, w Schronisku odbędą się licytacje oraz koncerty. Więcej informacji na plakacie.

28.01.2024 r. - Scena Plenerowa w Kościelisku na Chotarzu

32. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę, 28 stycznia, na scenie plenerowej Kościelisko Chotarz.  Zaczynamy o godz. 12:00 i przez dwie godziny, do 14:00 - zapraszamy do wspólnego grania.

W programie:
  • Kwartet Sawa
  • Szarotki
  • Rox Kids
  • Mali Witowianie
  • Aleksandra Białas
  • Ania Gąsienica-Byrcyn
  • Wojciech Inglot
  • animacje z Fabryką Talentów
  • przejażdżki quadem strażackim
  • pyszna kuchnia
  • i inne atrakcje

Bądźcie w tym dniu z nami!