4.06.2023 r. - Hrubo Watra 2023 dla Moniki

Zapraszamy na Scenę Plenorową w Kościelisku na Chotarzu, gdzie w niedzielę, 4 czerwca, o godz. 14:00 rozpocznie się kolejny już Charytatywny Festiwal Outdoorowy.

W tym roku pomagamy Monice Gąsienicy Marcinowskiej, która zmaga się z glejakiem.

Monika jest rodowitą góralką i mieszka w Zakopanem. Na studia wyjechała do Krakowa, gdzie podjęła studia licencjackie i magisterskie z pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej na Wydziale Pedagogiki Akademii Ignatianum w Krakowie. Rozpoczęła także doktorat, który niestety musiała na samym początku przerwać z powodu wykrycia nowotworu i potrzeby leczenia.

Monika jest bardzo utalentowana artystycznie i plastycznie. Była członkiem Zespołu Regionalnego „Młode Klimki”, gdzie uczyła się śpiewu i tańca góralskiego.

Po wybuchu wojny na Ukrainie podjęła się nauki języka polskiego dla młodych obywateli Ukrainy, którzy postanowili zamieszkać i uczyć się w Polsce.

Monika jest bardzo sympatyczną i pogodną osobą, pełną otwartości, dobroci serca i życzliwości, a przy tym jest zawsze gotowa bezinteresownie pomagać innym.

Wszystko zaczęło się nagle pod koniec sierpnia 2022 roku, kiedy Monika podczas podróży tramwajem doznała ataku, objawami przypominającego padaczkę.

Trafiła do szpitala, gdzie tomografia i rezonans magnetyczny wykazał istnienie guza (glejaka) w najgorszym IV stopniu złośliwości w lewej półkuli mózgu. Na początku września przeszła bardzo poważną i niebezpieczną operację usunięcia guza. Po pierwszym zabiegu stan Moniki stale się pogarszał co sugerowało możliwość odradzania się nowotworu. Kolejne badanie tomograficzne w lutym 2023 potwierdziło przypuszczenia – guz odrósł. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem, jest możliwość dalszego leczenia za granicą – w Niemczech, gdzie znajduje się specjalistyczna klinika onkologiczna zajmująca się immunoterapią raka. Jest to innowacyjna strategia leczenia nowotworów polegająca na aktywacji układu immunologicznego, który posiada naturalne mechanizmy obronności przeciwnowotworowej. Niestety leczenie to nie jest refundowane i bardzo kosztowne – koszt tygodniowego leczenia to 10 tysięcy euro.

Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie. Liczy się każda złotówka. 

Licytacje są już dostępne pod linkiem:

https://www.facebook.com/groups/1690107654486757