Rozstrzygnięcie konkursu pn. „Rowerem, hulajnogą i pieszo przez Gminę Kościelisko - uchwyć siebie w obiektywie"

Z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności (ETM) Ekodoradca z Gminy Kościelisko zaprosił dzieci ze szkół podstawowych na terenie Gminy Kościelsko do udziału w konkursie pn. „Rowerem, hulajnogą i pieszo przez Gminę Kościelisko - uchwyć siebie w obiektywie”.

Za nami rozstrzygnięcie konkursu, dziękujemy za nadesłane prace i gratulujemy zwyciezcom!

Wystawę pokonkursową można oglądać w holu Urzędu Gminy Kościelisko w godzinach pracy urzędu przez najbliższe dwa miesiące, tzn. do połowy grudnia br.

Zapraszamy!

PROTOKÓŁ Z KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO:  pn. „Rowerem, hulajnogą i pieszo przez Gminę Kościelisko - uchwyć siebie w obiektywie”
w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Działanie 2.5 Wdrażanie Programu Ochrony Powietrza, typ projektu B – Funkcjonowanie ekodoradców w gminach z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Numer projektu: FEMP.02.05-IZ.00-0081/23.

MIEJSCE: URZĄD GMINY KOŚCIELISKO
DATA: 16 - 30.09.2024 r.
ORGANIZATOR: Wójt Gminy  Kościelisko

Do konkursu zgłoszonych zostało  300 uczniów z  klas 4-7 ze wszystkich szkół z terenu Gminy Kościelisko.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenia nagród konkursu odbyło się w dniu 14.10.2024 r.

Prace oceniało jury w składzie:

Małgorzata Skuza-Zawadzka, Agnieszka Kadłub, Marzena Truchan, Karolina Kuros, Mariola Krupa, Agnieszka Grzegorczyk, Katarzyna Gał, Dawid Hudyka,  Małgorzata Dawiec – Stefanik, Dominika Marcisz Augustyn.

Jury po obejrzeniu wszystkich prac, przyznało następujące nagrody:

Szkoła Podstawowa w Witowie:

1 miejsce Ex aequo – Weronika Jerdonek kl. VII,  1 miejsce – Maria Niźnik  kl. VI

2 miejsce Piotr Ogórek kl. VII

3 miejsce Ex aequo  Agnieszka Jasionek kl. 7, Anna Szczechowicz kl. VI, Anna Garaj kl. VII

Igor Lenard kl. IV

Michał Dubiel kl. VII

Marcelina Chrobak kl. VI

Artur Niźnik kl. VII

Lena Staszel klasa IV.

Zespół Szkolno  - Przedszkolny w Dzianiszu:

1 miejsce Ex aequo Hanna Krzeptowska – Michniak kl. IV, Martyna Obyrtacz kl. VI

2. miejsce Joanna Gruszka kl. V

3 miejsce  Wiktoria Michniak kl. VI

Alicja Długopolska kl. V

Alicja Szwajnos kl. V

Zofia Zygor kl. V

Zespół Szkolno  - Przedszkolny w Kościelisku:

1 miejsce Ex aequo Marcin Galica, Maciej Bukowski kl. IV a

2 miejsce Paulina Możdżeń klasa IV a

3 miejsce  Ex aequo  Maciej Pałka klasa VI b, Marcin Michalik kl. IV a, Szymon Trzebunia kl. V a

Iga Droździel kl. IV a

Aleksandra Stopka IV a

Zuzana Kojda kl. V b.

Uwagi Jury:

Gratulujemy wykonania pięknych prac. Komisja stanęła przed ogromnym wyzwaniem, ponieważ nadesłane prace odznaczały się szczególną pomysłowością. Uczniowie wykonali piękne prace, nawiązujące do ekologicznych form transportu na terenie Gminy Kościelisko. Podczas oceny uwagę zwracano na związek pracy z tematem konkursu, oryginalność, pomysłowość w ujęciu tematu, a także  ilość włożonej pracy.

Konkurs został dofinansowany w ramach Programu  Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Działanie 2.5 Wdrażanie Programu Ochrony Powietrza, typ projektu B – Funkcjonowanie ekodoradców w gminach z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Numer projektu: FEMP.02.05-IZ.00-0081/23

Konkurs został zaplanowany i zrealizowany w ramach działań informacyjno-edukacyjnych w zakresie ochrony klimatu, powietrza, uchwał antysmogowych dedykowanych dla każdej grupy społecznej, przez Ekodoradcę Agnieszkę Michalik w Gminie Kościelisko.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do licznego udziału w kolejnych konkursach ekologicznych organizowanych przez Gminę Kościelisko.