Wyniki konkursu ekologicznego dla dzieci i młodzieży

Znamy już wyniki konkursu plastycznego zorganizowanego w Gminie Kościelisko z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi!

Głównym celem konkursu było rozwijanie kreatywności wśród dzieci i młodzieży, zachęcenie do podejmowania działań twórczych, kształtowanie umiejętności i chęci działania na rzecz środowiska, rozbudzenie „sumienia ekologicznego”, a w szczególności podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży w aspekcie ochrony powietrza, selektywnej zbiórki odpadów i recyklingu a także uświadomienie dzieciom i młodzieży nieprawidłowych nawyków i negatywnych zachowań w codziennym życiu, które szkodzą środowisku, a jednocześnie których można łatwo uniknąć przez edukację ekologiczną.

Konkurs został podzielony na 2 kategorie:

- uczniowie klas 1–3 przygotowali prace plastyczne pt. „Eko Pozdrowienia z Gminy Kościelisko”, natomiast
- uczniowie klas 4–8 nakręcili filmiki pt. „Jak żyć bardziej ekologicznie w Gminie Kościelisko?”

Komisja Konkursowa stanęła przed ogromnym wyzwaniem, ponieważ nadesłane prace odznaczają się szczególną pomysłowością. Uczniowie wykonali piękne prace w różnorodnych technikach. Podczas oceny uwagę zwracano na związek pracy z tematem konkursu, wykorzystanie surowców wtórnych w pracy, oryginalność w ujęciu tematu, umiejętność łączenia ze sobą różnych technik plastycznych, a także formę i ilość włożonej pracy.

Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace! Musimy przyznać, że w naszej gminie mieszkają naprawdę utalentowane dzieci, umiejące przekazać swoją wrażliwość artystyczną w piękny sposób.

Laureatami konkursu w klasach 1–3 zostali:

Szkoła Podstawowa w Dzianiszu

Gabriela Łacek kl. II
Beata Jasionek kl. II
Igor Lenard kl. II

Laureatami konkursu w klasach 4–8 zostali:

Szkoła Podstawowa w Dzianiszu
1 miejsce – Martyna Obyrtacz kl. IV
2 miejsce – Marta Michniak kl. V
3 miejsce – Hubert Krupa kl. V

Szkoła Podstawowa w Kościelisku
1 miejsce – Wiktoria Jagła kl. VIII
2 miejsce – Maciej Pałka kl. IV
3 miejsce – Aneta Obrochta kl. VI

Szkoła Podstawowa w Witowie
1 miejsce – Weronika Jerdonek kl. V
2 miejsce – Dagmara Ogórek kl. IV

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy wszystkich uczestników konkursu na wręczenie nagród, które odbędzie się w Urzędzie Gminy Kościelisko (Sala Obrad) we wtorek, 16 maja 2023 r. o godz. 16:00.

Konkurs został zaplanowany i zrealizowany w ramach działań wykonywanych przez Ekodoradcę w Gminie Kościelisko.

Konkurs został dofinansowany w ramach działania „Promocja i edukacja ekologiczna z projektu zintegrowanego LIFE Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”.