Gminny konkurs na koszyczek wielkanocny

Zapraszamy do udziału w Gminnym Konkursie na Tradycyjny Koszyczek Wielkanocny, organizowanym przez GOKR Kościelisko. Konkurs odbywa się kolejno w poszczególnych miejscowościach Gminy Kościelisko, w tym roku konkurs odbędzie się przed Kościołem Parafialnym w Kościelisku w Wielką Sobotę, 8 kwietnia, po święceniu pokarmów o godzinie 12:00.

Koszyczki oceniane będą w jednej kategorii - tradycyjny koszyczek wielkanocny
Zawartość koszyczka: co najmniej 7 rodzajów pokarmów: chleb, sól, jajko, wędlina, ser, chrzan i ciasto (baba wielkanocna), masło
Dekoracja koszyczka: koszyk powinien być z wikliny/słomy, wyścielony serwetą lub chustą lnianą, ozdobiony zielenią bukszpanu, mirtu lub gałązek borówki
Strój właściciela koszyczka: tradycyjne ubranie góralskie

Jury przyzna nagrody za I, II i III miejsce oraz wyróżnienia w zależności od ilości i poziomu artystycznego koszyczków.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 18 20 70 051.

Pełny Regulamin konkursu do pobrania - TUTAJ