1.09.2023 r. - Promocja książki DZIKIE TATRY

Na początku nowego miesiąca Gminna Biblioteka Publiczna w Kościelisku zaprasza na wyjątkowe spotkanie z autorami publikacji pt. „Dzikie Tatry. Poznaj prawdziwe oblicze tatrzańskiej przyrody”:
1 września 2023 r. | piątek | godz. 18:00 | Gminna Biblioteka Publiczna w Kościelisku

Przewodnicy - Jasiek Sabała i Władek Bętkowski zachęcają do tatrzańskich spacerów i zdobywania szczytów bez pośpiechu, w bliskości z naturą. „Zamiast poprawiać swój rekord przejścia szlaku, spróbujcie się zatrzymać, pochylić, a nawet uklęknąć i przyjrzeć bliżej kamieniom albo starej kłodzie porośniętej mchem. Bądźcie uważni na to, co rośnie, kwitnie, fruwa. Podziwiając piękne widoki ze szczytu, spróbujcie „czytać” krajobraz - zauważyć w nim różne rodzaje skał czy ślady lodowca. Potrzebna jest do tego odrobina wrażliwości i uważności, ale gwarantujemy, że taka wycieczka da dużo satysfakcji. Być może okaże się, że zauważyliście coś nowego na szlaku, którym wędrowaliście już wiele razy...”

Zapraszamy!