25.04.2024 r. - Szkolenie z pierwszej pomocy dla Seniorów

Przed nami kolejne spotkanie w ramach cyklu „Czas dla seniora".

Tym razem druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej przybliżą zasady udzielania pierwszej pomocy: jak zareagować i co zrobić, by pomoc przyniosła efekty. 

Na spotkanie zapraszamy do budynku Urzędu Gminy  w Kościelisku przy ul. Nędzy-Kubińca 101, gdzie w sali Centrum Aktywnej Integracjii na II poziomie budynku będą czekać na Państwa:

Andrzej Garbuliński - druh i komendant gminny Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Kościelisko, aspirant sztabowy w Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem

Mateusz Machaczka - ratownik medyczny, druh i naczelnik OSP w Witowie, młodszy kapitan w Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem

Do zobaczenia w czwartek, 25 kwietnia, o godz. 13:00.

Obowiązują zapisy - można również zgłosić swoje zapotrzebowanie na bezpłatny transport na zajęcia. Więcej informacji - Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościelisku, tel. +48 18 20 23 400 wew. 120, 119, 118 i 117.

Zakres tematyczny szkolenia obejmuje sytuacje, z którymi najczęściej można spotkać się w życiu codziennym.

Prowadzący skupią się przede wszystkim na postępowaniu w przypadku zatrzymania krążenia oraz odpowiedniego powiadamia służb, ale w części teoretycznej szkolenia nie zabraknie również zasad postępowania w przypadku krwotoków, złamań, udarów czy zakrztuszenia. W części praktycznej będzie można przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na fantomach oraz użycie AED (automatycznego defibrylatora) - urządzenia coraz częściej dostępnego w przestrzeni publicznej, które w znaczący sposób może pomóc uratować czyjeś życie.

Do zobaczenia na szkoleniu!