23.02.2024 r. - Piątek z „Misiem Kudłockiem”

Najbliższy piątek w Gminnym Ośrodku Kultury Regionalnej Kościelisko poświęcony będzie uwielbianemu przez wszystkich Kubusiowi Puchatkowi.

W pierwszej części spotkania odbędą się warsztaty gwarowe z Misiem Kudłockiem, które poprowadzą instruktorzy GOKR Kościelisko.
Początek o godzinie 15:00. Podczas warsztatów uczyć się będziemy kubusiowych mruczanek w formie przyśpiewek góralskich, które następnie wspólnie zaprezentujemy w drugiej części spotkania.

Drugą częścią spotkania, o godzinie 18:00, będzie promocja książki „Miś Kudłocek”, podczas której poznamy tajniki pracy nad tłumaczeniem książki na gwarę podhalańską, wysłuchamy fragmentów czytanych przez prof. UJ Stanisławę Trebunię-Staszel oraz nagrań Misia Kudłocka w wykonaniu Sebastiana Karpiela-Bułecki.

Dzieci i młodzież uczestniczącą w warsztatach, posiadającą tradycyjne ubranie góralskie, poprosimy o przyniesienie stroju, by ubrać się na drugą część spotkania.

Serdecznie zapraszamy!