Tatra Road Race 2022

W najbliższą sobotę, 10 września 2022 r., na trasach Powiatów Tatrzańskiego i Nowotarskiego oraz gmin Kościelisko, Czarny Dunajec, Poronin i Szaflary odbędzie się wyścig kolarski Tatra Road Race.

W związku z wyścigiem wystąpią utrudnienia w ruchu.
Na trasie przejazdu wyścigu będzie wzmożony ruch rowerzystów, a w miejscach skrzyżowań na trasie wyścigu mogą występować korki w związku z pierwszeństwem przejazdu kolarzy.
W miarę możliwości (między poszczególnymi grupami zawodników) pojazdy będą mogły kontynuować jazdę z zachowaniem szczególnej ostrożności.

Wyścig będzie odbywał się w ruchu częściowo ograniczonym na czas przejazdu grup zawodników.
Jedynie na odcinkach startowych od Kościeliska przez Salamandrę do Dzianisza do skrętu na Ostrysz i dalej do Cichego ruch będzie wstrzymany w godz. 10:15 do 11:30.

Po starcie ostatniej grupy, od strony Kościeliska ruch będzie sukcesywnie wznawiany po trasie wyścigu, z zastrzeżeniem, że na tym samym odcinku (na powrocie zawodników do mety) będą chwilowe wstrzymania w miejscach skrzyżowań.

Na wąskich odcinkach zjazdowych jak z Ostrysza, z Dutkówki do Ratułowa, Gancarze od Czerwiennego do Maruszyny, z Dzianisza do Cichego, na czas przejazdu na tych odcinkach ruch będzie wstrzymany, a na pozostałych odcinkach możliwy zgodnie z kierunkiem jazdy zawodników.

Na pozostałych odcinkach przejazd będzie możliwy z zachowaniem bezpieczeństwa.

W miarę możliwości prosimy o poruszanie się zgodnie z kierunkiem jazdy wyścigu zaznaczonym na mapce.

Zwracamy się z prośbą o pozamykanie zwierząt domowych na posesjach znajdujących się bezpośrednio przy trasie przejazdu zawodników.

Orientacyjny czas przejazdów - TUTAJ

Więcej informacji o wydarzeniu na https://tatracyclingevents.com/tatra-road-race

Zapraszamy do Kibicowania i przepraszamy za utrudnienia w dniu wyścigu.