E-usługi, czyli sprawy urzedowe do załatwienia przez komputer

Przypominamy, że na stronie www.gminakoscielisko.pl działa PORTAL INTERESANTA, który umożliwia załatwienie wielu spraw bez pojawiania się w urzędzie.
Po kliknięciu na logo portalu (znajduje się na górze strony DLA MIESZKAŃCA) otwiera się menu, które pokazuje szeroki zakres możliwości korzystania z tej usługi.
Menu składa się z następujących kategorii: USŁUGI, PROCEDURY URZĘDOWE, INFORMACJE, SPRAWY PRZEZ EPUAP i DIALOG I KOMUNIKACJA.

Dla wielu spraw taka wizyta nie jest konieczna. Do tego służy kategoria menu SPRAWY PRZEZ EPUAP (elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej).
Uwaga!!! Aby załatwić sprawy przez EPUAP należy dysponować tzw. podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym.

O tym jak założyć profil zaufany przypominamy na schemacie poniżej.
Przypominamy, że PROFIL ZAUFANY  można potwierdzić także w  Urzędzie Gminy Kościelisko w kasie w pokoju 003