16-22.09.2023 r. - Europejski Tydzień Mobilności

Europejski Tydzień Mobilności to kampania Komisji Europejskiej, od 17 lat obchodzona w całej Europie jako European Mobility Week. Jej zwieńczeniem 22 września będzie Dzień Bez Samochodu.

Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest hasło „Oszczędzaj energię!”. Dlatego stawiany jest dodatkowy nacisk na potrzebę redukcji emisji i ochrony środowiska naturalnego.

Celem przewodnim akcji jest zachęcanie nas - mieszkańców wsi, miast i miasteczek, do aktywnego korzystania z transportu publicznego, rowerów lub innych ekologicznych środków transportu. Dzięki temu będziemy żyć w  bardziej przyjaznym środowisku, zdrowszym dla nas samych. Zachęcamy Państwa do dokonywania świadomych wyborów i włączania się w tę ogólnoświatową akcję.

W trakcie Europejskiego Tygodnia Mobilności mieszkańcy ponad 2 tysięcy miejscowości starają się zmieniać swoje złe nawyki na rzecz aktywnej mobilności, transportu publicznego oraz innych czystych i inteligentnych rozwiązań transportowych. Bądźmy wśród nich i my!

Ekodoradca z Gminy Kościelisko we współpracy ze szkołami, zaprasza na prelekcje, konkursy i zajęcia ekologiczne dla dzieci w wieku 7- 12 lat. 

Regulamin

Załącznik do regulaminu