Europejski Tydzień Mobilności

Europejski Tydzień Mobilności to kampania Komisji Europejskiej, od 16 lat obchodzona w całej Europie jako European Mobility Week.

Tematem tegorocznej edycji wydarzenia, odbywającego się w dniach 16–22 września, była multimodalność transportu, czyli możliwość łączenia dwóch lub więcej rodzajów środków transportu (np. część drogi pokonywana jest samochodem, a część pociągiem). Stąd hasło przewodnie akcji: „Przesiadaj się i jedź”.

Z tej okazji Ekodoradca Gminy Kościelisko zaprosił dzieci w wieku 6-8 lat do udziału w konkursie plastycznym pt. „JAK BEZPIECZNIE I EKOLOGICZNIE DOTRZEĆ DO SZKOŁY”, promującym ekologiczny transport i jednocześnie bezpieczną drogę do szkoły.

Cele akcji:
• popularyzacja zrównoważonego transportu
• zachęcanie mieszkańców do wybrania zdrowych, alternatywnych i ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, czy korzystania z komunikacji publicznej.

Na konkurs wpłynęło 57 prac. Uczestnicy otrzymali drobne upominki, ufundowane przez Europejski Tydzień Mobilności, EkoMałopolska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Gminę Kościelisko.

Zapraszamy na wystawę pokonkursową prac do budynku Urzędu Gminy Kościelisko przy ul. Nędzy-Kubińca 101, w godzinach urzędowania.