Nowy System Obsługi Opłaty Miejscowej

Szanowni Państwo, drodzy Kwaterodawcy!

Urząd Gminy Kościelisko wprowadza nowy elektroniczny system obsługi opłaty miejscowej TRAVELHOST, który zastąpi dotychczas funkcjonujący system ESPOM. System Travelhost jest przeznaczony dla wszystkich osób, firm (kwaterodawców), zajmujących się krótkotrwałym wynajmem obiektów noclegowych.

Dziękujemy Wszystkim Kwaterodawcom za regularne uiszczanie opłaty miejscowej. 

Obecnie stawka opłaty miejscowej dla osób fizycznych przebywających na terenie wsi Dzianisz, Kościelisko lub Witów dłużej niż dobę w celach turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych w wysokości 2,00 zł.
Od 1 stycznia 2024 r. opłata wzrośnie do 2,50 zł.

Dzięki nowemu systemowi zyskacie Państwo wygodę, oszczędność czasu oraz komfortową metodę rozliczania.

Kilka ważnych informacji o systemie:

  1. Travelhost stanowi platformę kontaktu między urzędem a inkasentami.
  2. System jest intuicyjny, działa za pośrednictwem przeglądarki internetowej i można z niego korzystać na wszystkich urządzeniach (komputer, tablet, telefon).
  3. Korzystanie z systemu oznacza brak konieczności odwiedzania urzędu w celu rozliczenia się z pobranej opłaty.
  4. Rejestrowanie opłaty miejscowej jest równocześnie narzędziem do elektronicznej ewidencji, którą urząd bezpłatnie udostępnia inkasentom.
  5. Użycie narzędzia Travelhost zapewnia wygodę i oszczędność czasu, ponieważ aplikacja sama oblicza kwotę, jaką należy pobrać od turystów. Ponadto w łatwy sposób umożliwia korektę pobytu.
  6. Po zakończeniu danego miesiąca, system automatycznie wykonuje podsumowanie zarejestrowanych pobytów – na tej podstawie tworzy raport i przesyła go do urzędu.
  7. Dzięki aplikacji inkasent może przekazać turyście kod rabatowy na lokalne atrakcje. Lista atrakcji dostępna TUTAJ 
  8. Dzięki poborowi opłaty miejscowej gmina otrzymuje środki pieniężne, które wykorzystuje na utrzymanie obiektów infrastruktury turystycznej (utrzymanie tras biegowych, utrzymanie chodników w sezonie zimowym, przystanki, ławki, tablice i inne).

W związku z wdrożeniem nowego systemu, w najbliższym czasie będziemy się z Państwem kontaktować w celu założenia konta w systemie Travelhost. W razie pytań – jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Możecie też Państwo skontaktować się bezpośrednio z panią Anną Fidermak, która służy wszelką pomocą w tym zakresie, tel.18 20 23 470, tel. 18 20 23 400 wew. 310, lub osobiście w pok. 207 w Urzędzie Gminy Kościelisko.

 

 

 

PANEL DO LOGOWANIA DO SYSTEMU TRAVELHOST - https://i.travelhost.pl/