Finał akcji DBAMY - SPRZĄTAMY! Wiosenne porządki w Gminie Kościelisko!

Za nami cudowny dzień finału wiosennej akcji porządkowej „Dbamy - Sprzątamy!", wpisującej się w obchody Światowego Dnia Ziemi oraz cyklicznego już wydarzenia pn. „Posprzątaj z nami Małopolskę".

Dziękujemy Państwu za pozytywny odzew i włączenie się w porządkowanie terenów zielonych i lasów naszej gminy. Dziękujemy, że byliście Państwo z nami podczas finału akcji i zapraszamy do udziału w kolejnych, gminnych wydarzeniach!

Podsumowując akcję, jeszcze raz dziękujemy za pozytywny odzew, z jakim się spotkaliśmy.

W sprzątaniu i porządkowaniu terenów zielonych, lasów i poboczy wzięło udział kilkaset osób, w tym między innymi:

ok. 300 uczniów i nauczycieli ze szkoły podstawowej w Kościelisku ruszyło zbierać śmieci na terenie Kościeliska,
ze szkoły podstawowej w Witowie w sprzątanie zaangażowało się 140 osób (klasy I - IV zasadziły ok. 145 krzewów i roślin zielonych na dwóch przyszkolnych rabatkach)
ze szkoły podstawowej w Dzianiszu sprzątało 147 osób
ok. 100 osób - pracowników Wód Polskich, Urzędu Gminy Kościelisko, Ośrodka Pomocy Społecznej, Ochorniczej Straży pożarnej, Gminnej Rady Seniorów, przedstawicieli firmy Edu Tatry, Fabryki Talentów w Kościelisku, dzieci i dorosłych mieszkańców naszej gminy.

Zebraliśmy łącznie ok. 200 worków śmieci mieszanych plus opony i odpady wielkogabarytowe.

W finale akcji, na placu za OSP w Kościelisku przy ul. Rysulówka 2, wzięło udział ok 350 osób z dziećmi. Podczas finału rozdaliśmy / zasadziliśmy z dziećmi 550 cebulek mieczyków, 250 sadzonek kwiatów i skalniaków oraz 410 sadzonek buka, jodły, modrzewia, sosny i krzewów miododajnych.

Do zobaczenia za rok!